W piątek 31 marca 2017 roku w Instytucie Informatyki odbył się Dzień Otwarty. Spotkanie miało na celu przybliżenie uczniom szkół średnich możliwości studiowania na WIiNoM. 

 

Wydarzenie rozpoczęła dr Katarzyna Trynda, Prodziekan ds. Dydaktycznych. PROGRAM obejmował wykłady tematyczne dotyczące m.in. programowania aplikacji mobilnych oraz grafiki komputerowej.

 

 

 

Uczestnicy Dnia Otwartego mieli okazję wziąć udział w wykładzie na temat projektowania rzeczywistości wirtualnej i rozszerzonej.

 

 

Na wykładzie zatytułowanym "Hakerzy i cyberterroryści – popularne metody ataku i obrony" poruszone zostały najciekawsze porażki działów bezpieczeństwa oraz zwykłych użytkowników komputerów.

 

 

W programie znalazły się także warsztaty na temat tworzenia gier z narzędziem Unity.

 

 

W ramach warsztatu prowadzący wprowadzili uczestników w podstawy obsługi silnika Unity, a także przeprowadzili krótkie ćwiczenie, którego celem było stworzenie przykładowego świata gry oraz wirtualny spacer po nim.

 

 

Podczas panelu dyskusyjnego prowadzący odpowiadali na pytania związane ze studiowaniem na specjalności Programista Gier Komputerowych.

 

 

Kolejną częścią spotkania były warsztaty dotyczące Programowania w Visual Studio.

 

 

 

Uczestnicy Dnia Otwartego mieli możliwość porozmawiania z pracownikami Działu Promocji na temat przebiegu rekrutacji na studia, a także uzyskania informacji o wszystkich kierunkach i specjalnościach dostępnych w ofercie Uczelni. Na stoisku Uniwersytetu Śląskiego można się było zapoznać z ofertą dydaktyczną.

 

 

Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nas podczas Dnia Otwartego. Mamy nadzieję, że uzyskane informacje pomogą w podjęciu decyzji o wyborze studiów. Serdecznie zapraszamy!!!